Bahreyn Bölgesindeki En İyi Gezilecek Yerler

Bahreyn Bölgesindeki En İyi Gezilecek Yerler

Krallıkla yönetilen Basra Körfezi’nde bulunan bir ada ülkesidir. Bahreyn resmi dil olarak Arapça kullanıyor ve aynı zamanda bağımsızlığını da çok kısa bir süre önce ilan etmiş. En son olarak Osmanlı Devleti himayesinde yönetilen Bahreyn, kısa süre sonra bu hakimiyet altından çıkarak bağımsızlığını ilan etmiş. Üç büyük adadan oluşan Bahreyn, kelime anlamıyla da iki deniz anlamına geliyor.

Etnik köken olarak içerisinde Arapları ve Hintleri barından ülkenin başkenti de Manama’dır. Ülkede yapılan son istatistiğe göre de vatandaşların çoğu başkentte yaşamaktadır. Ayrıca yapılan son sayımlara göre de Bahreyn’in nüfusu yaklaşık 1.4 milyon civarındadır.

Bahreyn Yeme/İçme Kültürü

Ülkeye gittiğinizde yiyecek ve içecek konusunda asla yabancılık çekmezsiniz. Yoğun baharat ve et kullanan Bahreyn mutfağı, aynı zamanda Türk ve Lübnan mutfağı ile de benzerlik gösteriyor.

Türk usulü pilavın da yapıldığı Bahreyn’de, pilava bile aşırı derecede baharat katılıyor.Et yemekleri için de bahsedecek olursak ülkehalkı, eti genellikle haşlama yoluyla pişiriyor. Haşlama suyuna atılan tavuk suyu ve bol baharat da apayrı bir lezzet katıyor.

Bahreyn 5 Gezilecek Yer

Ülkede mutlaka görmeniz gereken listenizin en başında yer almalı; Al-Fatih Mosque (Great Mosque)

Ülke tarihini apaçık sunabilen özel bir müze; Bahrain National Museum

Sizi sahip olduğu ihtişamla etkileyecek bir adres; Bahrain International Circuit

Gün batımı ile birlikte daha da hoş olan güzel bir gezi noktası; Qalat al Bahrain

Ailenizle birlikte eğlenceli bir gezi noktası arıyorsanız; Lost Paradise of Dilmun Water Park

Bahreyn Konaklama ve Ulaşım

Ülkeye gidebilmemiz için mutlaka vizemiz olması gerekiyor. Bahreyn, Türk vatandaşlarından ısrarla vize şartı istiyorlar. Ayrıca ülkeye gitmek için de mutlaka kış ayları tercih edilmeli. Çünkü bizim yaşadığımız kış aylarında, ülkede denize girilebiliyor. Yaz aylarında ise 45-50 derecelere kadar sıcaklığa ulaşabiliyor. Gitmek için en kolay yol havayoludur. Hava yolu ile başkent Manama’ya direk uçuşlar bulunur. Havayolu ile yapılan yolculuklar ise yaklaşık olarak dört saat sürmektedir. Geceleri ışıl ışıl olmakla beraber birçok oteli de içerisinde barındırıyor. Bakımlı ve temiz otellere sahip olan ülkede otel ücretleri de gayet cazip.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.