Fotoğraflarıyla Birlikte Senegal’de Gezilecek 7 Yer

Fotoğraflarıyla Birlikte Senegal’de Gezilecek 7 Yer

11 Yüzyıl ile Müslümanlığı kabul eden, 15. Yüzyıla kadar Portekizlilerin bölgede kolonilerinin olmasına izin veren farklı bir ülkedir. 1999 ve 2004 yılları arasında ülke yönetimi ile ilgili dış ülkelerin de müdahalesi ile mecburi kararlar alınmış mevcut yönetim değişmiştir. Ayrıca ülke 1960’lı yılların ilk dönemler olmak üzere bir çok kez çeşitli gruplara bölünmek istense de, bu konuda bir türlü başarılı olunamamıştır. Ülke sonradan sahip olduğu Müslüman çoğunluğu ve siyasi kitleleri ile varlığına günümüzde devam etmektedir.

Senegal Yeme/İçme Kültürü

Yöresel lezzetlerin daha ağırlıkta olduğu bir ülkedir. Çevresinde ki ya da geçmişte ülkeye gelmiş olan diğer ülkelerin mutfaklarından etkilenmeyen nadir adreslerden birisidir. Bu nedenle ülke genelinde, başkent ve büyük yerleşim yerleri hariç Dünya lezzetleri bulmak pek mümkün değildir.

Genelde deniz ürünleri odağında bir yörsel lezzet kültürü mevcuttur. Ayrıca bu kültür, bölge bazlı değişim gösterebileceği için farklı noktalarda yaptığınız gezilerde, farklı besin seçenekleri ile karşılaşabilirsiniz.

Senegal Başlıca Gezilecek Yerler

Bir yandan sanatı diğer yandan safariyi aynı şehirde bulabileceğiniz, ülkenin başkenti; Dakar

Tarihi yapısı, sanatın çok farklı sunumu ve mükemmel modern yapısıyla; Saint-Louis

Sıradan bir gölden ziyade farklı olaylara her yıl ev sahipliği yapan bir adres; Retba Gölü

Mükemmel plajı ve balıkçılık konusunda spor niteliğinde olanaklarıyla; Saly

Sakin ve dinlendirici bir safarinin ardından sıcak kumların tadını çıkarabileceğiniz bir adres; Cap Skirring

Dünya Miras Listesinde de yerini almış olan mükemmel ötesi bir ulusal park; Niokolo-Koba Ulusal Parkı

Kültür odaklı bir adres arıyorsanız, ülkenin en önemli kültür noktası; Ziguinchor

Senegal Konaklama ve Ulaşım

Senegal, vize olmadan gidemeyeceğiniz bir ülkedir. Vize başvuruları ortalama 2 ilâ 3 iş gününde cevaplanır. Vize almak ise kolaydır genel anlamda. Ülkeye uçak seyahati ile ulaşmak mümkündür ve ülkemizden sürekli olarak yaz – kış uçak seferleri bulunmaktadır. Ülke içerisinde ise başkent ve büyük kentlerde taksi gibi genel ulaşım seçenekleri bulunur. Bir çok noktada ise yerel ve eski otobüslerle ulaşım söz konusu olmaktadır. Konaklama noktasında ise, bölgelere bağlı olarak çok farklı seçenekler vardır. Güvenli ve orta seviyede bir konaklama seçenekleri genelde apart mantığında çoğu noktada bulunabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.