Kuveyt’te Başlıca Gezilecek Yerler

Kuveyt’te Başlıca Gezilecek Yerler

Milattan önce 4. yüzyıla kadar dayanan oldukça eski bir tarihi vardır. 17. yüzyılda ise bölgeye Araplar yoğunlukta göç etmiş ve bölgede yerleşmeye başlamışlardır. Osmanlı döneminde himaye edilmiş bölgeler arasında yer alır. 1961 tarihinde ise, Birleşik Krallık bünyesinden ayrılmış, tam bağımsız bir ülke konumuna gelmiştir. Bağımsızlık sonrası, ülke tarihi boyunca ürettiği en fazla petrolü üretmeye başlamış, buda zenginleşmesinde büyük rol oynamıştır.

Kuveyt Yeme/İçme Kültürü

Arap mutfağının yöresel tatlarını sıkça görebilirsiniz. Fakat modern çizgisi nedeniyle, Dünya mutfaklarına da sıkça rastlamak mümkündür. Temelde tavuklu pilav yemeği olarak bilinse de, kendine has lezzeti ile Mutabbak bölgenin en sevilen yöresel lezzetidir.

Ayrıca soğan severler için, bunu dolma halinde sunan Basal Mahshi ve yumurta ile eti en lezzetli şekilde harmanlayan Lahm Bilbayd yemeği de gene popüler yöresel lezzetler arasında yer alır. Restoranlarda ise fiyatlar özellikle Dünya mutfakları için normalin üzerindedir, pahalıdır.

Kuveyt Başlıca Gezilecek Yerler

Mükemmel modern bir şehir, hiç durmayan bir yaşam, müze… Her şeyi içerisinde barındıran başkent; Kuveyt

Sıradan AVM’lin dışında kalan çok daha farklı ve bir çok etkinliği barındıran adres; The Avenues

Belki de ülkenin en otantik ve farklı adreslerinden birisi olan; Souk Al-Mubarakiya

Çok farklı bir mimari yapıya sahip, mutlaka görülmesi gereken bir diğer yapı; Kuwait Towers

Dini anlamda farklı ve dikkat çeken bir mimari yapı; Grand Mosque

Alışveriş ve lüks kavramlarının en iyi şekilde harmanlandığı adres; 360 Mall

Çocuklu aileler için belki de en iyi ve eğlenceli adres; Magic Planet Kuwait

Kuveyt Konaklama ve Ulaşım

Hususi ve resmi pasaport haricinde ki normal pasaportlu Türk vatandaşları vizeye tabiidir. Bu nedenle gitmeden önce konsolosluğa uğrayarak belli şartları, belgeleri sunup bize almanız gerekir. Havayolu ile ulaşmak en doğru yoldur ve tüm yıl seferler düzenlenmektedir farklı firmalar tarafından. Ülke içerisinde ise toplu taşıma kültürü pek yoktur. Genelde özel taksi seçenekleri vardır ve fiyatları orta seviyede gezer.

Ülkenin en iyi otelleri arasında Mövenpick Hotel & Resort Al Bida’a, Costa Del Sol Hotel ve Plaza Athenee Hotel gibi adresler yer alır. 4 yıldızlı bu oteller de, 350-500 TL arası günlük konaklama ücreti vardır. Otellerin geneli lüks ve pahalıdır. Fakat orta seviye oteller de mevcuttur. Pansiyon seçeneği fazla değildir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.