Gaziantep’te Gezilecek En Güzel Yerler

Gaziantep’te Gezilecek En Güzel Yerler

İlk çağlardan bu yana var olan bir yaşam alanıdır. Haliyle geçmiş tarihi oldukça eskilere dayanan bir şehirdir. Osmanlı döneminde ise 1516-1596 tarihleri arasında yoğun bir dikkat çekerek bölgeye olan ilgi artmıştır. 1987 tarihinde ise artık Cumhuriyet tarihinin önemli bir şehri aynı zamanda Büyükşehir ünvanı ile bölgesinin önemli noktaları arasına girmiştir. Ayrıca ülkemizde NATO patriotlarının yer aldığı önemli noktalardan birisi olmaktadır.

Gaziantep Yeme/İçme Kültürü

Bölge oldukça geniş bir yöresel mutfağa sahiptir. Öyle ki, 300’ü aşkın yemek çeşidini Gaziantep genelinde bulmak mümkündür. Mutfağın en temel unsurları et ve kebap odaklıdır. Beyti kebabı, arap köftes, ezmeli kebap ya da küşneme…

blank

Bölgede oldukça önemli lezzetlerdir. Tabii bir diğer alanda ise antap fıstığı, Gaziantep Baklavası yer alır ki, bunlar uluslararası alanda bilinen önemli yemekler arasında bulunurlar. Şehirde yöresel et odaklı ve farklı bir çok lezzetin yanı sıra, alışılmış diğer lezzetleri de bir çok restoranda bulmak mümkündür. Çoğu restoran otantik bir yöresel havaya sahiptir, güzel ortamları vardır ve fiyatları oldukça uygundur.

Gaziantep Başlıca Gezilecek Yerler

Ziyaret konusunda ilk önereceğimiz adreslerden; Gaziantep Kalesiblank

Dünya genelinde dikkat çekmiş olan önemli müze adreslerinden; Zeugma Mozaik Müzesiblank

Öyle ki, ülkemizin en büyük ikinci Dünyanın ise en büyük dördüncü hayvanat bahçesi; Hayvanat Bahçesiblank

Tarihi değeri ve konumunun doğal harika yapısı itibariyle; Rum Kalesiblank

Özellikle çocuklu aileler için mükemmel bir gezi noktası; Gaziantep Oyuncak Müzesiblank

Müze noktasında önemli bir diğer şehir noktası; Gaziantep Müzesiblank

Gaziantep Konaklama ve Ulaşım

Havayolu ve karayolu ile ulaşıma uygun bir şehirdir. Tüm yıl gerek yurt içi, gerekse de yurt dışı bir çok uçak seferleri şehirde ki havaalanına yapılır. Karayolu üzerinden de çok rahat bir şekilde hususi araç ya da tren gibi seçeneklerle ulaşım sağlanabilmektedir. Şehir içerisinde ise, dolmuş, otobüs gibi toplu taşıma seçenekleri yoğun olarak yer alır ciddi bir kolaylık, maddi uygunluk sağlar. Konaklama noktasında merkezde çok olmasa da lüks oteller vardır. Genelde daha otantik, tarihsel bir görünüme sahip olan iyi derece otelleri ve ek pansiyonları vardır. Fiyatlar bir çok ile ve bölgeye oranla daha uygundur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.