Bayram Tatilinde Yurt İçinde Gidilecek Yerler

Bayram Tatilinde Yurt İçinde Gidilecek Yerler

Alaçatı : Ege’nin incilerinden biri olan Alaçatı, bayram da tatil yapmak isteyenler için ideal bir tatil beldesidir.Doğal güzellikleri, eğlence aktiviteleri bol olan bu beldemiz de gönül rahatlığı ile tatil yapabilir, bayramın güzelliğini çıkarabilirsiniz. Alaçatı Sörf meraklıları için ideal bir deniz yapısına sahip olup yaz boyunca sörf meraklılarına ev sahipliği yapmaktadır.

Çeşme:  Ege denizin masmavi sularına demir atmış olan bu güzel beldemiz tatilciler için en ideal turistlik beldelerden biridir. Harika kumsalı, temiz bir denize sahip olan Çeşme insanları kendisine adeta şeytan tüyü varmışcasina kendine çekmeyi başarıyor. Ege bölgesinin meşhur bir yemeği olan kumrunun da en güzel tadına bakacağınız yerdir Çeşme. Çeşmeye gittiğiniz de şifne bölgesin de yer alan Ferdi Baba ya uğramadan geri dönmeyiniz. Sahil kenarın da eşsiz bir balık yemek istiyorsanız eğer ve tam bir balık hayranı iseniz burayı mutlaka uğrayınız. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kumru yemek istiyorsanız eğer Kumrucu şefket’e gidebilir ve hayatınızın en güzel kumrusunu orada yiyebilirsiniz.

Cunda Adası: Cunda Adası denildiğin de özellikle hava karardığı zaman hanımeli kokusunun yoğun olduğu o hazzı yaşamanız an meselesidir. Sokakları sakin, sessiz bir ortamda güneşin teninizi adeta okşadığı bir tatil istiyorsanız eğer Cunda Adası tam size göre. Cunda Adasına  gittiğiniz de o meşhur ayvalık tostunu burada da yemenizi öneririz. Rakı Balık Ayvalık sözünün en güzel anlatıldığı yerdir Cunda Adası. Gittiğiniz zaman sizi eşsiz bir manzaranın beklediği Aşıklar tepesine çıkıp eşsiz manzarayı sevdikleriniz ile yaşayabilirsiniz. Cunda’nın muhteşem Taş kahvesini içmeden sakın ola geri dönmeyiniz. Cunda’ya has olan papalina balığını yemenizi öneriyoruz.

Marmaris: Antik çağlardan kalma olan bu tatil beldemiz, Herodotun söylediği söz ile ” Dünyanın En güzel Göğüne ” Sahiptir. Bu beldemiz antik kalıntılara sahip olmasının yanı sıra burada tatil yapmanın keyfi bir başka. Marmaris’te koyları gezebilir, eşsiz koyları görebilirsiniz. Bölgede bulunan Afrodit heykelini ziyaret edebilirsiniz. Knidos limanında olan Afrodit tapınağı da bu eşsiz cennete güzellik katmaktadır.

Assos: Belki de bir çoğumuzun adını ilk defa duyduğu Asos kenti antik çağlardan beri yaşam alanı olarak hayatını sürdürmeye devam etmektedir. Athena tapınağına sahip olan bu antik kentimiz kadırga plajı olarakta ön plana çıkmaktadır.

Bodrum: Bodrum denildiğin de aklımıza belki deniz, kum, güneş, harika bir tatil gelebilir lakin Dünyanın 7 harikasından biri olan Mausoleum Bodrum da bulunmaktadır. Tarihi ve geçmişten izler barındıran bodrum tatilciler için cennet niteliğinde bir yer.

Bodrum’da  Xuma Beach, Günbatımı Plajı, Scala Beach, Club Voyage ve  , Latanya Bodrum Beach plajları ile tatilcileri kendine çekmektedir. Bodrum da yeni faliyete girmiş olan yat limanı palmarina ve Bodrumun saklı koylarını tekne ile dolaşarak görmenizi istiyoruz. Su altı Arkeoloji müzesine sahip olan bodrum tarihte su altına tanıklık yapan bir potre misali ziyaretçilere açıktır. Ve son olarak Bodrum Kalesine çıkıp tarihe şahitlik yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.