Bolivya’da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Bolivya’da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Tarihinde ilk olarak Aymaralar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmış, 2000 yılı aşkın önemli bir tarihi geçmişe sahip olan bir ülkedir. İlk bağımsızlık mücadelesini 1825 tarihinde vermiş ve başarıyla kazanmıştır. Önemli ve yakın tarih yenilgilerinden birisi 1932 tarihinde Paraguay ile girdiği savaşta olmuştur. Ülke tarihi için Che önemli bir yer tutar. Yakın tarihinde hem Che hemde ufak savaşlar ülke için önemli bir konumdadır.

Bolivya Yeme/İçme Kültürüblank

Bolivya, farklı bölgelerde farklı yemek kültürülerini görebileceğiniz bir ülkedir. Andes gibi bölgelerde; pirinç, et ve karbonhidrat odağında bir beslenme alışkanlığı söz konusudur. Ülkede pek fazla sebze ağırlıklı vejeteryan beslenme kültürü yoktur. Ayrıca merkezi şehirlerinde bir çok farklı Dünya mutfağından örneği bir arada görmek mümkündür. Ülke her ne kadar denizlerle çok yakın ve içli dışlı bir konumda olmasa da, balık tüketimi de oldukça fazladır.

Bolivya Başlıca Gezilecek Yerler

Dünyanın en büyük ve bir o kadar da etkileyici tuz gölü olan; Salar de Uyuniblank

Göl kavramına çok daha farklı bir bakış getirmiş olan mükemmel doğa güzelliği; Laguna Verdeblank

Pre-İnka kültürü ile ilgili en önemli kalıntılardan olan; Tiwanaku blank

Ulusal bir parktan daha ötesidir, yeşili ve doğaya bakış açınızı yeniden yaratır; Amboró National Parkblank

Efsane bir anıt, heykel olan ve mutlaka görmenizi önerdiğimiz; Cristo de la Concordiablank

Ayrıca Valle de la Luna ve Illimani adresleri de farklı bir nokta, heyecan arayanlar için ideal bir gezi noktası olacaktır.

Bolivya Konaklama ve Ulaşım

Direkt olarak bu ülkeye uçuş ne yazık ki bulunmuyor. Örneğin La Paz’a gitmek için KLM firması üzerinden aktarmalı bir uçuş yapabilirsiniz. Uçak fiyatları genel anlamda ucuzdur ve tüm yıl Bolivya için uçak bulmak mümkündür. Ülke içerisinde ki seyahat seçenekleri özel taksiler ve otobüslerle sınırlıdır. Genel anlamda ülkede dilediğiniz noktaya çok uygun fiyatlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Casa Grande Hotel ve Casa Grande Suites gibi günlüğü 450-500 TL olan konaklama seçenekleri de mevcuttur ki bunlar ultra lüks konumundadır. Hostal Ananay ya da Landscape B&B – Casa Andes gibi daha uygun konaklama seçenekleri de mevcuttur. Bu noktada bir çok farklı ülke şehrinde, bir çok farklı seçenek bulmak mümkün durumdadır. Fakat genel olarak güvenli ve rahat bir orta seviye konaklama için en fazla günlük 70-100 TL ödeme yapmanız yeterli olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.