Sirke İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Sirke İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Sirkenin hem cilde hemde saçlara faydası olduğunu pek çok yerde duymuşunuzdur. Bunların içinde en çok faydası olan üzüm sirkesidir, faydaları saymakla bitmiyor. Peki bu kadar faydası olan sirke ile cilt bakımı nasıl yapılır? Sizler için yazdık.

Kullandığınız sirkeye göre her birisini faydası o kadar çok ki.. Anti aging etkisi, saç derisini yenilemesi, cildi nemlendirmesi ve siyah noktaların oluşumunu engellemsi gibi bir önemli özelliği vardır. Sirke kullanarak farklı yöntemler ile işinize yarayacak bir giler makalemzide.

Zeytinyağı ve Üzüm Sirkesi İle Cilt Bakımı

  • Zeytinyağı 1 çay kaşığı saf olması önemli
  • Üzüm sirkesi 1 çay kaşığı

Bu yöntem ile ışıltılı bir cilde sahip olabilirsinizi harika bir tariflerden birisidir.

Bu malzemeleri karıştırın ve pamuk yardımcı ile cildinize sürüp yarım saat süre boyunca bekelsin. Süre bitiminde cildinizi ılık duru su ile yıkayın. İşe yaramasını istiyorsanız sabah kalktığınızda ve akşam yatmadan önce bu maskeyi rahatlıkla cildinize uygulayabilirsiniz.

Sivilce Oluşumu İçin Sirke ile Bakımı

  • Üzüm sirkesi  yarım çay kaşığı
  • Gül suyu  yarım çay bardağı

Ciltte oluşan sivilcelerin azalması ve önlenmesi için aynı zamanda ciltte oluşan bakteriler için çok iyi yöntemler birisidir.

Gül suyunun içine verilen tarifteki gibi sirkeyi ekleyip tahta bir kaşıkla karıştırın ve bir pamuğa biraz bandırıp cildinize sürün. Boyun ve yüz bölgesine sürülen karışımı 10 gün boyunca sabah ve akşam günde iki kez cilde uygulayın. Cildinizi uygulama sonrası yıkayın. Hem cilde tonik görevi yapar hem de sivilcelerin azalmasını sağlayacaktır.

Sirke İle Saç Bakımı

  • Üzüm sirkesi 1 çay bardağı

Üzüm sirkesi saç derisini canlandırır ve saç derisinde oluşan kepeklerin giderilmesini sağlar, saçlara parlaklık verir.

Saçlarınızı yıkamadan önce üzüm sirkesini saçlarınıza ve saç diplerinize yedirin yarım saat bu şekilde beklesin. Sonrada saçlarınızı yıkayın. Bu yöntemi haftada 2 defa yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.