Patatesin Cilde Faydaları Nelerdir?

Patatesin Cilde Faydaları Nelerdir?

Patatesin Cilde Faydaları: Yemek kültürümüzde yoğun şekilde bulunan patatesin cilde uygulandığında ne gibi faydaları var hiç düşündünüz mü? Patatesi hiç cildinize uygulamadıysanız makalemizi okuduktan sonra hemen uygulamaya geçmelisiniz.

Patatesin içinde bulunan fosfor, C – A – B vitaminleri, magnezyum, potasyum, kalsiyum ve karbonat cilde çok faydalıdır. Diğer yandan patates birçok selülit tedavisinde etkili bir besindir ve cilde suyu ile kompres yapıldığında selülitin giderilmesini sağlar. Patatesin başka nelere iyi geldiğini birlikte inceleyelim.

Patatesin Cilde Faydaları

Kırışıklıklar:Patatesin suyunu sıkıp pamuğa bandırın ve bu su ile cildinizi her akşam silin. Düzenli uygulama sonucunda ciltteki derin kırışıklıklar azalacak cildiniz daha pürüzsüz görünecektir.

Güneş Yanıkları:Patates suyunu sıkın ve dolapta 1 saat bekletip güneş yanığı oluşan bölgelere tatbik edin. Bu uygulama yanığın ağrısını ve acısını alarak cildinizi rahatlatacaktır.

Ciltteki Lekeler:Cildiniz lekelenme çok sık oluşuyorsa her gün dolapta beklemiş soğuk patates suyu ile cildinize kompres yapın. Bu uygulama ciltteki lekelerin hafiflemesini sağlarken cildin yumuşacık ve parlak olmasını sağlar.

Gözaltlarındaki Halkalar:Gözaltlarında koyu halkalar olan kişiler her gün patates suyu ile bu bölgeye tonik olarak patates suyunu uygulamalılar. 1 haftada gözaltlarınızdaki koyu halkalardan kurtulmuş olacaksınız.

Yorgun Cilt:Patates suyu yorgun ve şiş gözler içinde oldukça etkili bir kür. Pamuğu patates suyunda 1 dakika bekletip gözlerinize ve yüzünüze sürün.

Kuru Ciltler İçin: Kuru cildinizden şikayetçi iseniz cildinizi patates suyu ile silmeli ve günde 1 bardak taze patates suyu tüketmelisiniz.

Cilt Rengini Açma:Patates suyu cilt rengini açmada da çok etkili. Öyle ki bazı kremlerde patates suyunu görebilirsiniz. Limon suyu ile patates suyunu eşit şekilde karıştırıp cildinize uygulayabilir limon cildinizi yakıyorsa salatalık suyu da kullanabilirsiniz.

Yaşlanmamak İçin: Her sabah 1 bardak taze patates suyu içerseniz yaşlılık etkilerden en az şekilde etkilenirsiniz. Patates suyu hücreleri yenilerken yaşlanmanın verdiği kırışıklıkların önlenmesini sağlıyor. Diğer yandan patates suyunu zeytinyağı ile karıştırıp cildinize akşamları uygularsanız kaz ayağında oluşan çizgilerin giderek azaldığını görürsünüz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.