Cildi Güzelleştiren Besinler Nelerdir?

Cildi Güzelleştiren Besinler Nelerdir?

Cildimizin güzelliği yediklerimizde saklıdır. Cildinizde çıkan sivilce, cilt lekelerinin oluşması ve siyah noktalar cilde dışarıdan yapılan bakımlarla önlenebilse de yediğiniz gıdalarla yakından ilgilidir. Cildi güzelleştiren besinleri tüketerek oluşabilecek cilt sorunlarını engeller, cildinizin ışıltılı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

Cildi Güzelleştiren Besinler Nelerdir?

Cildi güzelleştiren yiyecekler tavsiye edilen şekilde tüketildiğinde; cildi ışıltıyla parlamasını sağlar, erken yaşlanmanın önüne geçer ve cilt problemlerini engeller.

Ispanak: Ispanak haftada 1 kez tüketildiğinde ciltte oluşan renk farklılıklarını kapatır ve cildin sağlıklı bir şekilde aydınlanmasını sağlar. Ispanakta bol bulunana mineral ve vitaminler cildin beslenmesi için gerekli bir besindir.

Kereviz: Kan dolaşımının normale dönmesini sağlayan kereviz ciltte oluşan yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar ve cilt kanserine karşı cildi korur.

Havuç: A vitamini açısından zengin olan havuç cilt kanserine karşı vücudu korurken cildin hızlıca kendini toparlamasını sağlar. Cilde renk veren havuç güneşin zararlı ışınlarından koruyarak cildi yeniler ve ölü hücrelerden cildi temizler.

Yeşil Çay: İçeriğinde antioksidan bulunan yeşil çay cilt sağlığı için faydalıdır. Cilde parlaklık veren yeşil çaydan günde 1 bardak içmeniz yeterlidir. Stresi vücuttan atarken yaşlanmanızı da önler.

Bitter Çikolata: Günde 2 parça yiyeceğiniz bitter çikolata hem lezzetli hem de cilde pürüzsüzlük sağlıyor. Güneşin verdiği zararlı ışınların zararını azaltan yeşil çay cildin sağlıklı şekilde parlamasında etkilidir.

Ananas: Bromelin içeren ananas cildin kuruyarak pullanmasını önler. Cildin yaşlanmasını önleyen kolajen maddesi ananas sayesinde yenilenir.

Yumurta: Protein açısından zengin olan yumurta güzelliğin en iyi yardımcısı B12 ve biotin içerir. Çinko bakımından da zengin olan yumurtayı haftada 3 kere mutlaka yemelisiniz.

Nar, Çilek, Avakado, Muz, Portakal da cildin güzel ve sağlıklı olmasını sağlayan meyvelerdir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.