Zeytinyağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Doğal bir vücut nemlendiricisi olan zeytinyağı cilt için etkili bir bakım sağlar. Bir çok cilt nemlendirme ve bakım maskesinde kendisine yer verilen zeytinyağı, cilt güzelliğinin yanı sıra vücut sağlığı içinde oldukça etkilidir.

 

Zeytinyağının Faydaları

Cilde masaj yaparak uygulanabilen zeytinyağı, kırışıklıkları engellemek yapılan yüz gerdirme hareketlerine eşlik edebilir.

Şeker ve zeytinyağı karışımı ile gün boyunca cildinizin daha yumuşak kalmasını sağlayabilirsiniz. Makyaj öncesinde uygulayarak makyajın cildinize oturmasını sağlayabilirsiniz.

Zeytinyağı ve tuz karıştırılarak vücuda sürülürse cildiniz yumuşacık olur. Bunun nedeni zeytinyağının peeling işlemlerinde de rahatlıkla kullanılabilmesidir. Tuz cildinizi ölü tabakadan temizlerken zeytinyağı da bakım yapar.

Doğum sonrası çatlak oluşumu nedeniyle zeytinyağı kullanılabilir. Çatlamış bölgeleri nemlendirerek çatlakları onarır ve kötü görüntüyü giderir.

Dudaklar için de etkili bir nemlendirici olan zeytinyağı, diş fırçasına şekerle birlikte alınarak dudaklara yavaşça sürülmesi şeklinde uygulanır.

Cildi yumuşatarak esnek bir yapıya kavuşturan zeytinyağı cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlar. Zeytinyağı maskelerinden sonra cilt ışıl ışıl ve yumuşak hale gelir.

 

Kırışıklıklar İçin Zeytinyağı Maskesi

1 çorba kaşığı zeytinyağı

1 çorba kaşığı limon suyu

Limon suyu ve zeytinyağını karıştırıp cildinize masaj yaparak uygulayın. Cildinizi nemlendirecek olan maske, kırışıklıklarınızı da düzenli kullanım sonrasında giderecektir.

 

Zeytinyağlı vücut Maskesi

1 çorba kaşığı deniz tuzu

3 çorba kaşığı zeytinyağı

Maydanoz

Püre kıvamına getirdiğiniz maydanozu zeytinyağı ve deniz tuzu ile karıştırın. Cildinize masaj yaparak karışımı sürün ve 20 dakika bekleyin. Ardından cildinizi suyla temizleyebilirsiniz. Ayda 1 kere düzenli olarak tekrarlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.