İştah Kapatıcı Çay Tarifleri

İştah Kapatıcı Çay Tarifleri

İştah kapatan içecekler bazı çay karışımlarından hazırlanır. İştah kapatıcı çaylar içerek formunuzu daha iyi korumaya yardımcı olabilirsiniz. Bu gibi çayların kullanımı ile kişide tokluk etkisi yaratır ve fazla yemek yeme alışkanlığından kurtulmanızı sağlar.

Ayrıca bu çayları düzenli tüketmek vucut da fazla yağlarınızdan kurtulmanızı da sağlar. Günlük olarak enerjiye ihitiyaç duyan vücut gıdalardan alamadığı kaloriyi daha önceden stokladığı yağ kütlelerinden almaya başlar. Bu sayede vücutta zayıflama etkileri görülmeye başlanır. İştah kapatıcı çaylar kısa bir süre içerisinde forma girmenize yardımcı olabilir ve bu gibi çaylar zayıflama ilaçları arasında sayılır.

İştah Kapatıcı Çaylar

Sabah kahvaltıdan önce ıhlamur çayı içebilirsiniz, ıhlamur çayı kilo vermenize yardımcı olur. Ihlamur çayını içtikten sonra kahvaltınızı yapalirsiniz. Ihlamur çayını içtikten sonra saatler boyu aç kalmanız sağlık açısından riskli bir durum yaratabilir.

– Yeşil çayın zayıflatıcı etkisini hemen her yerde duymuşunuzdur. Yeşil çayın içerisindeki antioksidan maddeler vücudun yağ yakmasını kolaylaştıcı etkiye sahiptir. Yeşil çayı yemekten 10 dakika önce içerseniz iştahını yüksek oranda kesecektir. Eğer içerisine nane yapraklarıda katarsanız daha yüksek bir iştah kapatıcı yapmış olursunuz. Nane bitkisinin iştah kapatıcı özelliği vardır.

Normal kullandığınız siyah çayın içerisine 1 adet tarçın ilave edin, bu yöntem vücudun daha çabuk kilo vermesini sağlayacaktır. Çayınızı içerken tarçınıda bardağınıza katarak çayınızı içebilirsiniz.

– Limon ve vişne ile yapılan çaylarda kilo vermede oldukça başarılıdır. Bir kilo vişne içerisine, bir adet limonu dilimleyip daha sonra 1 litre su içerisinde kaynatın. Bu karışımın içerisine nane yaprakları da katabilirsiniz. Karışım soğuduktan sora istediğiniz zaman içebilirsiniz. Fakat aşırı olarak tüketmemeye özen gösterin.

Bir diğer yöntem ise Elma çayı kullanmaktır. Elma çayıda kilo vermede son derece etkili bir yöntemdir. Elma çayını hazırlanması; Bir tane taze elmayı 4 parçaya ayırın ve kabukları ile birlikte kaynatıp biraz soğuduktan sonra ılık olarak tüketmeniz gerekir. İçeceğiniz zaman daha etkili olması için bardağın içine biraz limon da ilave edebilirsiniz. Eğer fazlaca tüketirseniz ani tansiyon düşüklüğüne sebep olabilir. Bu yüzden gün içerisinde belirli aralıklarla yeteri miktarda kullanmanız gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.