Halsizliğe İyi Gelen Bitkisel Çaylar

Halsizliğe İyi Gelen Bitkisel Çaylar

Günün yoğun temposunun ardından sonra ortaya çıkan halsizliğe iyi gelen bitkisel çaylar ve hazırlanışları.

Sıklıkla karşılaştığınız halsizlik birçoğumuzun dert yandığı hastalıktır. Çoğunlukta yorgunluk, bitkinlik, uyuşukluk, kırgınlık,  fiziksel ve zihinsel şekilde görülebilmektedir. Halsizlik bir baş belası gibi gündelik aktivitelerini engelleyeceği gibi sizi monoton bir hayatın içine sürükleyebilir. Aynı zamanda halsizlik birçok hastalığında habercisi olabilir. En yaygın olanları ise psikolojik sorunlar, iç salgı bezleri hastalıkları, ilaç kullanımı, kalp ve akciğer hastalıkları, uyku problemleri ve enfeksiyonlara neden olabilir. Bu gibi durumlarda acilen uzman bir doktora danışılarak biran önce neden kaynaklandığı saplanıp çözümüne gidilmelidir.

Zencefil çayı

Mide ve sindirim sistemi bozuklularını düzelterek bunlardan dolayı olan halsizliğin de önüne geçmiş olacaksınız. Ve kendinizi daha canlı ve zinde hissetmenize yardımcı olacaktır. Kendinizi daha güçlü hissetmenizi sağlayacaktır.

Zencefil çayı hazırlanışı

1 litre kaynatılmış suya 150 gram zencefili ilave ediniz. Ardından bir süre kısık ateşte bekletildikten sonra 5 dakika demlenmeye bırakınız. Demlendikten sonra sabahları ve akşamları tok karnına içilmesi gerekir.

Kuşburnu çayı

İçerdiği bol miktarlarda C vitaminleri sayesinde enerjinizi artırarak, metabolizmanızı güçlendirir. Daha dinamik ve daha canlı hissedeceksiniz kendinizi kuşburnu çayını tükettikten sonra.

Kuşburnu çayı hazırlanışı

100 gram kurutulmuş kuşburnu parçalarını 500 gram kaynatılmış suya atın ve 5-10 dakika boyunca kaynatınız. Kaynayan çayınız demlendirildikten sonra içime hazırdır. Günde 3 öğün tüketilmeli.

Meyan kökü çayı

Adrenalin salgılayan bezleri doğrudan etkileyen meyan kökü çayı enerjinizi korumanıza ve bunun yanında sizi mental yorgunluklardan kurtararak daha da canlı ve diri hissetmenize yardımcı olacaktır.

Meyan kökü çayı hazırlanışı

2-3 bardak suya 200 gram meyan kökünü katınız ve 10 dakika boyunca kaynatınız. Kaynadıktan sonra 5 dakika boyunca demlendirdikten sonra güne başlarken aç karnın 1 bardak tüketiniz.

Ginko biloba çayı

Kan akışını hızlandıran bu çay enerjinizi artıracağından yaşam seyriniz artacaktır. Sürekli halsizlikten şikâyet eden birisiyseniz bu çay tam size göre olacaktır. Uzun süreli kullanımlarda halsizliği tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Ginko bilobo çayı hazırlanışı

1 Litre kaynatılmış durumda olan suya 1 buçuk tatlı kaşığı ginko biloba özlerini katınız ve güzelce kaynadıktan sonra kenara alınarak 15 dakika demlenmesini bekleyiniz. Sonrasında kahvaltılarınız 1 bardak şeklinde tüketebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.