Aromaterapi Yağları Nedir, Kullanım Alanları Nelerdir?

Aromaterapi Yağları Nedir, Kullanım Alanları Nelerdir?

Aromaterapi yağları cildin kusursuz derecede yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar. Uygulanırken hissedilen hoş koku kişiyi rahatlatarak yorgunluğunun ve halsizliğin giderilmesinde etkilidir. İnsanın rahatlamasını sağlayan Aromaterapi masajında kullanılan doğal yağlar ve etkileri.

 

Aromaterapi Yağları Nelerdir?

Isırgan Yağı

Isırgan yağı vücutta pek çok ağrılı hastalıkların iyileşmesinde etkilidir. Özellikle romatizmaya bağlı eklem ağrılarına, regl düzensizliklerinde kan dolaşımını hızlandırarak ağrının hafiflemesini sağlar. Isırgan yağı kan akışının hızlandırması dolayı ile saçlar içinde oldukça etkilidir. Özellikle kepekli ve yağlı saçların tedavi için kullanılır.

 

Kekik Yağı

Ağrı kesici özelliği ile romatizma ve baş ağrılarında kullanılır. Nane yağı kişiyi sakinleştirerek rahatlamasını sağlar. Spazm çözücü, gaz giderici ve nefes açıcıdır. Saç dökülmelerinde kullanıldığında dökülmenin azalması sağlar.

 

Bergamot Yağı

Bergamot yağı özellikle uyku problemi yaşayan kişilere iyi gelir. Özellikle antibakteriyel olması iyileşmenin hızını arttırır. Kas kasılmalarında, böbrek rahatsızlıklarında, akne ve yaralarda iyileştirici özelliği bulunur.

 

Biberiye Yağı

Sinüzit, kansızlık, uyku problemi, çarpıntı, bronşit ve astım gibi rahatsızlıklar için kullanılan bir yağdır. Ciltteki sivilcelerin tedavisinde, kepek ve saç dökülmesine iyi gelir. Cildin temizlenmesini sağlayan biberiye yağı romatizma ağrılarını da dindirir. Sara hastalarının ve hamilelerin kullanması tavsiye edilmez.

 

Çay Ağacı Yağı

Ciltte oluşan yanık, bakteri, yara, mantar enfeksiyonları ve virüslerde iyileştiricidir. Kışın çok görülen nezle ve soğuk algınlığına iyi gelirken böcek sokmalarına sürüldüğünde acıyı alır.

 

Defne Yağı

Defne yağı kasların gevşemesini sağlar. Sakinleşme ihtiyacı duyduğunuzda defne yağından biraz kullanırsanız sizi yatıştırır. Nefes darlığı, öksürük, kas ağrıları, baş dönmesi ve mantar hastalıklarına karşı kullanılır. Saç dökülmelerini önler.

 

Fesleğen ( Reyhan ) Yağı

Fesleğen diğer adı ile reyhan yağı uyarıcı etkiye sahiptir. Hazımsızlık, ishal, yorgunluk ve depresif hallerde kullanılır. Sivrisineklerin uzaklaştırılmasında işe yarar ve arı sokmalarında sürüldüğünde etkilidir.

 

Gül Yağı

Cilt bakımında sık kullanılan gül yağı cildin canlanmasını, parlamasını ve sivilcelerin iyileşmesi için kullanılır. Bedeni sakinleştiren gül yağı ciltte oluşan kabarcık ve ağrıların tedavisi için şifadır.

 

Çam Yağı

Yorgun ve dolu olan zihninizin rahatlamasını sağlayan çam yağı bedeninize canlılık verir. Öksürük sorunlarını keser ve romatizmadan dolayı oluşan ağrıların dinmesini sağlar. Ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesini sağlar

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.