Romatizmaya İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Romatizmaya İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Romatizma eklemlerde meydana gelen şişme ve şekil bozukluklarının genel adıdır. Hareket yeteneğini kısıtlayan ve ağrılı olan romatizma hastalığı kadınlarda daha fazla görülür. Romatizmaya ne iyi gelir; Romatizmaya  Bitkisel otlar, Bitkisel yiyecekler ve Romatizma için yapılan egzersiz hareketleri iyi gelir.

Romatizmaya İyi Gelen Bitkiler

– Yabanmersini

Yabanmersini içeriğinde flavonoid bulunur. Kollejen yapıyı destekleyerek romatizmanın iyileşmesini sağlar. Antioksidan etkisi de bulunan yaban mersini istenilen miktarda tüketilebilir.

 

– Kereviz Tohumu

Kereviz tohumu kaynatılıp içildiğinde romatizmal ağrılara ve şişliklere iyi gelir.

 

– Karahindiba

Ürik asitlerin meydana getirdiği zararlı durumu ortadan kaldırır ve ürik asidin dışarı atılmasını sağlar. Haftada 3 kere kullanımı uygundur. Kullandığınız süre içinde romatizma ağrılarını azaltır.

 

– Maydanoz suyu

Maydanoz romatizma nedeni ile şişen bölgelerin inmesini sağlar. Ürik asidin atılarak ağrıların azalmasına yardım eder. Maydanoz suyu idrar yolu ile dışarı atılır.

 

– Elma

Elmanın dolaşım sorunlarına çare olduğu bilinir. Bunun yanında günde bir adet tüketildiğinde romatizma ve artrit gibi hastalıkların giderilmesinde etkilidir. Dolaşım sorunlarını ortadan kaldırdığı için eklemlerin düzenli çalışmasına katkı sağlar.

 

– Kereviz

Kerevizde bol miktarda demir ve kireç bulunur. Bu nedenle romatizma hastalıklarının hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar.

 

– Turp

Turp bitkisinin mikropları öldürücü özelliği vardır. Romatizma ve siyatik gibi rahatsızlıkların iyileşmesinde ve ağrıların azalmasında etkilidir. Her gün belli miktar tüketerek şişliklerinizin de indiğini gözlemleyebilirsiniz.

 

– Kuşburnu

Vitamin açısından çok geniş bir içeriğe sahip olan kuşburnu bitkisi vücudun eklem yerlerinde ve dokularda bağ dokusu iyileştirme konusunda ustadır. Romatizma ağrılarına iyi gelen kuşburnu her gün bir bardak içilerek tüketilebilir. C vitamini içerdiği için raşitizm gibi hastalıklara da iyi gelir. Aynı zamanda kanı temizler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.