Shea Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Shea Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Birçok kozmetik ürünün içinde karşımıza çıkan bir üründür Shea butter. İçerisinde birçok vitamin barındırır ve cilt için faydaları oldukça fazladır. Shea yağı aynı zamanda karite yağı olarak da bilinir. Shea butter, Afrika’da yetişen tropikal bir ağaç olan karite ağacın meyvelerinden elde edilir. Meyveler ise ceviz büyüklüğün olur ve fındığa benzer.

Shea Yağ içerisinde A, D, E ve F vitaminlerini bol miktarda barındırır. Bu sayede Shea butter cilt için oldukça faydalıdır. Cildin nem oranının dengelemeye yardımcı olur ve çok iyi bir nemlendiricidir. Cildi yumuşacık yapar.

Shea butter ciltte oluşan sivilcelerin giderilmesine yardımcı olur. Cildi yağ ve kirden arındırır. Shea butter cilt için koruyucu kalkan görevi görür. Ciltteki leke, yara ve yanık izlerini geçirici etkisi vardır. Yaraların iyileşmesine yardımcı olur. Böcek sokmalarının daha kısa sürede iyileşmesini sağlar.

Shea Yağı dudaklardaki çatlakları giderir ve dudakları parlaklaştırır. Shea butter, cildi pürüzsüz yapar. İçerisinde bol miktarda bulunan F vitamini sayesinde cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Göz altında oluşan torbaları giderir.

Ciltte oluşan kırışıklıkların giderilmesinde etkili bir maddedir. Ciltte meydana gelen egzama, sedef hastalığı gibi cilt rahatsızlıklarının iyileşmesini sağlar. Ciltte meydana gelen tahrişi geçirir. Tıraş sonrası cildin nemlenmesine yardımcı olur. Ciltte oluşan nasırları geçirir. Shea butter ciltte meydana gelen çatlakların geçmesine yardımcı olur. Cilt kuruluğuna iyi gelir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.