Sarı Kantaron Binbirdelik Otu Nedir, Faydaları Nelerdir?

Sarı Kantaron Binbirdelik Otu Nedir, Faydaları Nelerdir?

Adını belki de ilk defa duyduğunuz binbirdelik otunun faydaları son derece önemli boyutlardadır. Öncelikli olarak söylemeliyiz ki bol miktarda C vitamini içermektedir. Bunun yanında uçucu yağlara sahiptir. Ek olarak kolin, pektin, reçine, tanen gibi bileşenler de bulunmaktadır. Peki ama binbirdelik otu neye iyi gelir, merak ediyor musunuz? O halde burada yer alan maddeleri dikkatlice incelemelisiniz.

İştah: Binbirdelik otunun yararları arasında iştah açması bulunmaktadır. Çok iyi bir iştah açıcıdır.

İltihap: İdrar söktürücü olması, idrar yollarının rahatlamasına yardımcı olduğunu göstermektedir. Ayrıca çok iyi bir balgam söktürücüdür.

Spazm: İyi bir spazm çözücü olarak ön plana çıkmaktadır.

Depresyon: Özellikle çocukların gece altını ıslatma gibi sorunlarına çok iyi gelen binbirdelik otu, bunun yanında depresyona da iyi gelmektedir. Tabii sürekli ve düzenli olarak kullanım gerektirmektedir.

Uykusuzluk: Çok yüksek düzeyde uyku getirmese de hafif düzeyde uyku getirdiği bilinmektedir.

Yara bakımı: Yağ olarak kullanıldığı zaman özellikle yaralarda bulunan mikropların öldürülmesine katkı sağlamaktadır.

Bağırsak solucanı: Binbirdelik otunun faydaları arasında bağırsak solucanlarını düşürmesi de yer almaktadır.

Adet: Kadınların adet dönemlerinde yaşadığı dayanılmaz sancıları en iyi şekilde hafifletebilmekte ve hatta geçirebilmektedir.

Ülser: Çok şaşırtıcıdır ki ülser tedavisinde de kullanılmaktadır. Etkisi gerçekten yüksektir.

Sinirlilik – asabiyet: Aşırı siniri geçirir. Asabiyeti alır ve stresin neden olduğu zararlı etkileri uzaklaştırır.

Binbirdelik Otu Nasıl Kullanılır?

Birçok kişi binbirdelik otunun yararları hakkında bilgi aldıktan sonra nasıl kullanıldığını merak ediyor. Peki siz de binbirdelik otu nasıl kullanılır diye merak mı ediyorsunuz? O zaman söylemeliyiz ki iki farklı kullanım şekli bulunmaktadır. Bunlardan birincisi çay, ikincisi ise yağ olarak kullanımıdır. Yani siz sorununuza göre kullanabilirsiniz. Peki nasıl hazırlanır diye merak ediyor musunuz?

Binbirdelik Otu Yağı Nasıl Hazırlanır?

Öncelikli olarak binbirdelik otu yağı hazırlamanız için epeyce uzun süreye ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu nedenle aktarlardan hazır halde satın almak çok daha mantıklı olacaktır. Böylece kaybedilecek aylarca zamanı geri almış olacaksınız. Yağ olarak kullanıldığı zaman yaralara, romatizma gibi ağrılara son derece iyi gelmektedir.

Binbirdelik Otu Çayı Nasıl Hazırlanır?

Binbirdelik otu çayı tarifi olarak söylemeliyiz ki öncelikli olarak 1 tatlı kaşığı binbirdelik otu çiçeğini bir su bardağı kadar kaynamış suya eklemelisiniz. Daha sonrasında 5 dakika kadar demlenmeye bırakmalısınız. Ardından tüketilebilir. Unutmamalısınız ki günde en fazla 3 bardak içmelisiniz. Çoğu zarar olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.