Gül Suyunun Faydaları Nelerdir?

Gül Suyunun Faydaları Nelerdir?

Gül suyunun faydaları saymakla bitmiyor güzel kokusunun yanı sıra cilt ve vücut için oldukça faydalı. Gül suyu ciltte meydana gelen lekeleri gideriyor, kırışıklıklara son veriyor, sivilcelerden kurtulmanızı sağlıyor, cildi güzelleştiriyor ve ayrıca göz altı morluklarını gideriyor. Gül suyunun faydalarını ve hangi amaçla nasıl kullanılması gerektiğini sizler için yazdık.

 

Gül Suyunun Faydaları Neler?

Gül Suyunun Cilde Faydaları Ve Kullanımı

  1. Gül suyu doğal temizleyici ve cildi canlandırıcı etkiye sahiptir, cilt maskeleri içerisinde kullanılırsa cildi güzelleştirir. Derinin en içine kadar işleyebilen gül suyu burada birikmiş olan yağ tabası ve kirleri temizler bu sayede sivilce sorununu azaltır.
  2. Kırışıklıklara Faydası Yaşın ilerlemesi ile birlikte oraya çıkan kırışıklıklar kadınların en büyük düşmanı durumunda. Gül suyu ile cildinizi her gün temizlediğiniz kırışıklıkların giderildiğine şahit olacaksınız.
  3. Sivilcelere Gül Suyunun Faydası: Yüz hatlarınız çok güzel olsa da sivilceler bu güzelliğinizi gölgeliyor olabilir aşağıda tarifini verdiğimiz tonik ile cildinizi her gün temizlemeniz kırışıklar gibi sivilcelerinde giderilmesini sağlıyor.
  4. Göz Çevresine Gül Suyunun Faydaları: Göz çevresindeki sorunları gidermek için gül suyu oldukça faydalıdır. Göz çevresine su ile inceltilip uygulandığında şişlikler, göz altı morlukları ve göz altı torbalarını giderir.

 

Gül Suyu Toniği

  • Gül suyu (1 tatlı kaşığı )
  • Pamuk topları

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Cilt güzelliği ve sivilceler için kullanacaksanız, gül suyunu pamuk toplarına dökün ve yüzünüzü bu pamuk topları ile iyice silin. Hiç bir zararı olmayan saf gül suyu ile cildinizi her sabah ve akşam temizleyebilirsiniz.

 

Cilt Lekelerine Karşı Gül Suyunun Faydaları

Cildinizi günlük olarak gül suyu ile temizlemeniz cilt sağlığınız korumaya yardımcı olurken yeni leke oluşumu engeller. Cildinizde oluşmuş olan lekeler için aşağıda verdiğimiz tarifi deneyebilirsiniz.

 

Cilt Lekelerine Karşı Gül Suyu Kullanımı

  • Elma sirkesi (1 çorba kaşığı)
  • Limon suyu (1 çorba kaşığı)
  • Gül suyu ( 1 çorba kaşığı)

Hazırlanışı: Limon suyu, gül suyu ve elma sirkesini iyice karıştırdıktan sonra pamuk topları ile lekeleri bölgelerinize sürün, karışımı 30 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın ( soğuk veya soğuğa yakın su kullanın). 1 hafta süresinde her gece yatmadan önce bu uygulamayı yaparsanız sivilce lekeleri, güneş lekeleri ve kızarıklıkların gitmesini diğer cilt lekelerinin ise azalmasını sağlarsınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.