Salatalık Sivilceye İyi Gelir Mi?

Salatalık Sivilceye İyi Gelir Mi?

Salatalık dilimleri, kabuğu ve suyu cilt rahatsızlıklarında iyileştirici etkiye sahiptir peki salatalık sivilcelere iyi gelir mi? Cildin sakinleşmesini sağlayan salatalık ciltte oluşan akne ve sivilcelerin dağılmasını önlerken oluşturduğu tahrişin hafiflemesini sağlar.

 

Sivilcelere Salatalıklı Çözüm

  • Salatalık ( kabuklu 1 tane )

Hazırlanışı: Salatalığı katı meyve sıkacağında kabukları ile birlikte sıkın ve suyu ile cildinizi 2 günde bir pamuğa bandırıp temizleyin. Bu bakım gözeneklerin rahatça temizlenmesi sağlar, cilt tonunu açar ve ciltte oluşan kirli yağ tabakasını temizleyerek sivilce oluşumunu engeller.

 

Sivilcelere iyi Gelen Salatalık Maskesi

  • Buz ( 4 – 5 küp )
  • Salatalık dilimleri ( 1 bütün salatalık )

Hazırlanışı: Salatalık dilimlerini bir kaseye alıp içine buz küplerini atın bu şekilde soğuyana kadar bekletin. Salatalık dilimleri soğuduğunda sivilce oluşan bölgelere koyun. Soğuk olan salatalık dilimlerini 15 dakika süresince cildinizde bekletip ardından alabilirsiniz. Haftada 2 kez salatalık dilimleri ile cildinize bakım uygulayın.

 

Sivilce ve Siyah Noktalar İçin Salatalık Tedavisi

* Yumurta beyazı ( 1 tane )

* Nane ( 1 çay kaşığı )

* Salatalık ( 1 tane )

* Limon suyu ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Bütün malzemeleri bir kaseye alıp blender dan geçirin ve krem gibi oluncaya kadar karıştırın. Hazırlanan karışımı buzdolabına koyup 5 – 10 dakika dinlenmesi için bekletin. Cildinize masaj yaparak yedirip 10 dakika bekletin ve ardında sıcak ve soğuk su ile şok yaparak cildinizi yıkayın. 4-5 günde bir düzenli uygulayarak sivilce probleminden kurtulabilirsiniz.

 

Salatalığın Sivilce Ve Cilde Faydaları

* Salatalık oluşan sivilcelerin dağılmasını önler.

* Sivilceler sonrası ciltte oluşan kızarıklık ve tahrişler salatalık ile yapılan maskeler sonrası hızlı bir şekilde iyileşir.

* Salatalık kabukları gözaltlarına yerleştirildiğinde oluşan koyu renk halkalarda açılma görülür.

* Salatalık ile yapılan bakım sonrası cilt sakinleşir.

* Yağlı ve kirli cilt oluşumu sivilceye neden olur salatalık ile bakım yapılması ciltteki kir ve yağı anında ciltten alarak cildin nefes almasını sağlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.