Maden Suyu İle Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Maden Suyu İle Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Yüzünüzde çok sayıda sivilceler çıkıyorsa ve bir türlü bunlardan kurtulamadıysanız, bu yazımızda sizler için maden suyu ile yapılan sivilce maskesi hakkında bilgiler vereceğiz ve bu maskenin hazırlanış biçimini tam detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Sadece yapmanız gerekenler yazımızı dikkatli bir şekilde okuyup anlamanız ve ardından sivilceler için en etkili tedaviyi uygulamaktır.

Maden suyuyla sivilce maskesi nasıl yapılır

Maden suyu genel yapısı itibariye faydalı bir su kaynağıdır. Ancak maden suyu vücuda faydası kadar cilt içinde birçok faydası vardır. Bu faydaların başında sivilceler gelmektedir. Sivilce ve lekelerini kısa zamanda yok olmasını sağlayan maden suyu, eğer düzenli ve doğru bir şekilde kullanılırsa istediğimiz gibi bir sonuca ulaşmamızı sağlar.

Maden suyu ile sivilceleri yok etmek için,

Bir şişe maden suyu kabartma tozu ile karıştırılır ve direk olarak sivilcenin üzerine uygun miktarda sürülür. Bu işlem yapıldıktan sonra sivilceler kısa süre içerisinde kurumaya başlar ve cilt yüzeyinde pürüzsüz bir görünüme zaman içerisinde kavuşur.

Ayrıca bu karışım sivilce iltihablarınıda kuruttuğu için ileriki zamanlarda sivilce çıkmasını da engellemekte ve ciltteki gözeneklerin temiz kalmasını sağlamaktadır. Bu nedenle birçok uzman kişiler sivilce tedavisinde maden suyu ve kabartma tozu karışımının belirli aralıklar ile ciltteki sivilcelere uygulanmasını önermektedirler.

Eğer sizde sivilceler ile başınız dertte ise ve çok fazla sayıda sivilce ve lekeleri varsa daha fazla zaman kaybetmeden maden suyu uygulamasını yapmanız gerekebilir, bu yöntemle kısa zaman içerisinde sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.