Cilde Işıltı Veren Armut Maskesi Tarifi

Cilde Işıltı Veren Armut Maskesi Tarifi

Armut maskesi cilde zarar vermeden peeling yapmanıza olanak sağlar.  Armut, cildin doğal görünüme kavuşmasını hızlandırır, ölü derileri temizler, cildin gençleşmesine ve eski parlaklığına geri kavuşmasına yardımcı olur.

 

Neden Armut Maskesi Yapmalıyım?

Ölü deriler cilt yüzeyinin soluk bir görünüm kazanmasına ve ciltte kirli bir görüntünün meydana gelmesine neden olurlar. Cilt üzerinde oluşan ölü derilerin belirli sürelerle ciltten temizlenmesi gerekir bunun için ya peeling yada daha az cildi tahriş eden armut maskesi uygulanabilir.

 

Cilde Işıltı Veren Armut Maskesi  Nasıl Yapılır?

Cildinizdeki ölü derilerin yok edilmesini sağlayan armut maskesi uygulandığında ciltteki ölü deriler tamamen temizlenecek ve cilt parlak bir görünüm kazanacaktır.

  • 1 adet armut
  • 1 tatlı kaşığı yoğurt
  • Limon suyu

Hazırlanışı ve uygulanışı

Öncelikle 1 adet armut 4 parçaya bölünür ancak tek bir parçası kullanılır. Kalan 3 parçayı da sağlık için yiyebilirsiniz. Armut rendeden geçirilir ve üzerine birkaç damla limon suyu sıkılır. Ardından da bir tatlı kaşığı yoğurt ilave edilir. Armut ile hazırlanan bu maske, göz çevresi hariç olmak üzere tüm cilde uygulanır. Uygulama şekli dairesel hareketlerle yapılmalıdır. İşlem tamamlandıktan sonra kuruması beklenir. Armut maskesi tam olarak kuruduktan sonra da yine dairesel hareketlerle cilt temizlenir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.