Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Saf maden suyunun cilde faydaları, maden suyu ile cilt bakımı ve temizliği için yapmanız gerekenler. Bir çok bayan maden suyu ile ciltlerine bakım yaparken halen maden suyundan habersiz olan kişilerin sayısı da oldukça fazla. Özellikle yaz aylarında vücudun fazla su kaybetmesi sonucu ciltte bir takım sorunlar ortaya çıkar, maden suyu tam olarak bu sorunların önüne geçmekte.

 

Unutmamanız gereken maden suyu cilde sağlığını kazandıran doğal bileşenlerden yalnızca bir tanesidir. Dermatolog uzmanları cilt sorunların giderilmesi ve cildi sağlık kazandırmak için maden suyunu öneriyor.

 

Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

İçerisinde yer alan asitik maddeler cildin onarılmasını, yıpranmış derinin vücuttan uzaklaştırılmasını, ciltte aşırı çoğalan zararlı bakterilerin temizlenmesini sağlıyor. Hazımsızlık sorunu için tüketilen maden suyu cilt temizliği, cilt bakımı ve cildin tedavi edilmesi sürecinde de kurtarıcınız durumunda.

 

Maden Suyunun Cilde Faydaları

  1. Cilt pamuk yardımı ile sürüldüğünde tıkalı gözenekleri açıcı yani temizleyici bir etki yapar bu sayede sivilce ve siyah noktaların önüne geçer.
  2. Maden suyu cildi gerginleştirir, pürüzleri giderir, ölü derilerden cildi arındırır.
  3. Ciltte birikmiş olan kiri ve yağı temizler.
  4. Yüze uygulandığında rahatlatıcı bir etki yapar.
  5. Yaşlılık, güneş ve dış faktörlerden kaynaklı yaşanan cilt sorunlarını en aza indirirken ciltte oluşabilecek problemlerinde önüne geçer.

 

Maden Suyu ile Nasıl Cilt Bakımı Yapılır?

Maden suyundan tam verim olmak istiyorsanız cildinize doğru şekilde uygulamanız şart. Bu yöntemi 2 günde bir gece yatmadan önce uyguladığınızda, cildiniz rahatlar, güneş lekeleri giderilir, oluşabilecek yaşlılık lekeleri önlenir, sivilce ve siyah nokta problemleri azalır.

  • Maden suyu
  • Pamuk veya pamuk topları

Uygulanışı: İlk olarak cilt ılık su ve sabunla iyice yıkanmalı ardından yüz havlu ile çok bastırılmadan kurulanmalı. Pamğun üzerüne maden suyu dökün ve 2 dakika süresince fondöten sürer gibi sürerek cildinize iyice yedirin. Maden suyunu cildinize uyguladıktan sonra yıkamadan havlu ile kurulayın.

 

Not: Cildinizi temizlerken kullanacağınız sabunun ph değerine dikkat edin. Dove cilt bakım sabunu veya bu değerlere sahip doğal sabunları kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.