Bir Haftada 5 Kilo Verdiren Lahana Çorbası Diyeti

Bir Haftada 5 Kilo Verdiren Lahana Çorbası Diyeti

Hızlı şekilde kilo vermesi gerekenler için hazırlanan lahana çorbası diyeti fazla yağlarınızdan kolayca kurtulmanız için sizlere yardım ediyor. Lahana çorbası diyeti uygularken alkol almamaya kesinlikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Lahana çorbası diyeti ile vücudunuzdaki toksinleri atacak ve vücudunuzun daha zinde olmasını sağlayacaksınız.

 

Haftada ortalama 5 kilo vermenizi sağlayacak olan lahana çorbası diyeti, sıkıldığınız zamanlarda 2 gün ara verilip tekrardan başlayabileceğiniz bir diyettir.

 

Lahana Çorbası Tarifi

  • 2 adet domates
  • 1 lahana
  • 2 yeşil biber
  • 1 demet maydanoz
  • 1 adet kereviz
  • Su

 

Malzemeleri ufakça doğrayıp tencereye koyun ve istediğiniz kıvama göre 4 yada 6 bardak su ekleyip normal çorba yapar gibi pişirin. Düdüklü tencere tercih etmeniz sizin açınızdan daha kolay olacaktır.

 

Lahana Çorbası Diyet Programı

Lahana Çorbası Diyeti  1.Gün: Meyve ve çorba günü

Tüm meyveleri muz hariç tüketebilirsiniz. Aklınızda kalması için karpuz ve kavunun diğer meyvelere oranla daha kalorili olduğunu unutmamalısınız Şekersiz ve tatlandırıcı içermeyen kahve, çay ve bol su tüketiniz. Sütü çayınıza ve kahvenize asla eklemeyin.

 

Lahana Çorbası Diyeti 2.Gün: Sebze ve çorba günü

Her türlü sebzeyi haşlama olarak ya da az tuzlu yemek olarak çorba ile birlikte yiyebilirsiniz. Her çeşit yapraklı sebzeyi haşlama, çiğ ve konserve olarak tüketebilirsiniz. Mısır, kuru fasulye ve bezelyeden uzak durmaya çalışın. Patates fırınlanmış akşama hazırlayıp yiyebilirsiniz. 2. gün meyve tüketmeyiniz.

 

Lahana Çorbası Diyeti  3.Gün: Meyve, sebze ve çorba günü

Bugün ekmek yemeden sebze, meyve ve çorba içebilirsiniz. Bu 3 gün içerisinde diyetinizde ihmal ya da kendini şımartma yapmadıysanız 3 kiloya yakın kilo vermiş olacaksınız.

 

Lahana Çorbası Diyeti  4.Gün: Meyve, sebze ve çorba içebilirsiniz.

Yağsız ve muzlu süt bugün içebilirsiniz. Yüksek karbonhidrat almanız açısından muz ve süt yeterli olacaktır. Tatlı ihtiyacınız bugün fazla olacağından 3 adet muz yiyebilirsiniz. Dilediğiniz kadar meyve ve sebze aynı zamanda çorba içebilirsiniz.

 

Lahana Çorbası Diyeti  5.Gün: Domates, et ve çorba günü

Bugün sığır eti ve kırmızı et tüketebilirsiniz. Gün içerisinde tüketeceğiniz et miktarı 600 gram kadar olmalı ve 1 adet domates yiyebilirsiniz. 8 bardak su içmeye gayret gösteriniz. Su içerek vücudunuzu arındırmanız şart. Günde 1 kere lahana çorbası içebilirsiniz.

 

Lahana Çorbası Diyeti  6.Gün: Çorba, yeşil yaprak sebze, et

Dilediğiniz kadar sebze ve et tüketebilirsiniz. Çorba günde 1 tabak içebilirsiniz patates kesinlikle yemeyiniz.

 

Lahana Çorbası Diyeti  7.Gün: Meyve suyu, çorba ve sebze günü, kepekli pirinç

Taze sıkılmış meyve suyu, kepekli pirinç, dilediğiniz kadar sebze tüketin. Pirinci çorbada ve sebze yemeklerinde yiyebilirsiniz.

 

Lahana çorbası diyeti kurallarına uymanız halinde 1 hafta içinde 4 yada 5 kilo vermeniz mümkündür. Diyeti uygulamaya devam ettiğinizde 1 ay içinde 7 ile 8 kilo arası verebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.