Yüzdeki Sivilce Lekeleri, İzleri Nasıl Geçer?

Yüzdeki Sivilce Lekeleri, İzleri Nasıl Geçer?

Yüzdeki lekelerin iyileşme süreci yaşa bağlı ve kullanılan kremlerin kalitesine göre değişiklik gösterir. Yüz kısmında oluşan lekelerin bazıları sivilcelerden dolayı, bazıları yaşa bağlı olarak oluşur ve bazıları da güneş ışınlarından dolayı yıllar içerisinde oluşabilir. Bu tür cilt lekelerini gidermek için bir takım bazı yöntemler vardır. Bu tariflerden bir kaçını sizler için araştırdık.

Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer?

İlk önce bir kaç tedaviye başlamadan önce bu tür lekelerin nasıl oluştuğunu, sebebinin ne olduğunu bilmemiz gerekir. Ayrıca lekenin güneş lekesi, epilasyon lekesi, sivilcelerden kalma izler, hamilelik ya da kalıtsal izler, bir hastalıktan dolayı oluşan lekeler mi, böcek sokması gibi bu tür olguların bilinmesi size nasıl bir tedavi yapacağınız hakkında bilgi verir.

Güneş ışınlarına çok fazla uzun süre kalmak cilt üzerinde aşırı derece yıpratıcı bir etkiye sebep olur. Özellikle bayanlar erkeklere göre ciltlerine daha fazla önem göstermek zorundadırlar. Dışarıya çıkmadan önce kaliteli en az 30 koruma faktörlü bir güneş kremleri kullanmanız gerekir. Güneş ışınları ciltteki küçük çil lekelerini daha belirgin hale gelmesine sebep olabilir. Güneş ışınlarına fazla maruz kalan bir cilt hemen savunma mekanizmasını harekete geçirerek ve cilt tarafından salgılanan melanin pigmentini artırır. Yaz aylarında görülen cilt esmerleşmesi deri altındaki melanin pigmentinin artmasında dolayı oluştuğu tahmin edilmektedir.

Yüzünde çıkan lekeler için mutlaka bunları bir uzmana danışıp düzenli bir şekilde kullanmanızda fayda vardır. Düzensiz kullanılan ürünler etiklerini ne yazık ki tam gösteremez.

Elma sirkesini su ile seyreltilerek yüzünüzdeki izlerin üzerine sürebilirsiniz. Bu işlemden sonra güneşe çıkacaksanız yüzünüzü korumanız gerekmektedir. Aksi takdirde yüzde kızarma ve ha

Eğer cilt lekelerinde kullanılan bakım ürünlerinde dolayı artma görülüyorsa mutlaka krem kullanımı bırakılmalı ve doktorunuza bu durumu bildirmelisiniz.

Yüzdeki sivilce lekeleri için doğal maskeler

Aşağıda size tarif edeceğim bir kaç yöntemler ile hem yüz maskesi, hem peeling görevi görmekte ve hem de cilt lekelerini gidermektedir. Hassas ve normal bir cilt yapısına sahip olan kişiler bu tariflerden faydalanabilirler Cilt yapısı ve genetik yapısında aşırı sivilce çıkan kişiler, normal ve kuru bir cilt yapısına sahip olan kişiler, cildi pul pul dökülen ve kuruyan bir cilde sahip olan , aşırı derece yağlı bir cilde sahip olan kişilerde bu pratik yöntemi yapabilirler. Aşağıda anlattığım tarifleri lütfen düzenli ve kullanım miktarlarına çok dikkat ediniz. Kullanılan malzemelerin içerisinde elma sirkesi olduğundan dolayı ciltte fazlaca kurutma yapabilir, bu yüzden dikkatli kullanmanız gerekir. Nasıl yapıldığını dikkatli anlarsanız sorunsuzca uygulayabilir ve sonuç alabilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI

Cildinizi güzelleştirmek için bu adımları dikkatli bir şekilde uygulayın.

ELMA SİRKESİ

Hazırlayacağımız karışım içerisindeki en etkili madde elma sirkesidir. Elma sirkesi bulamazsanız farklı bir sirke kullanmayın. Bu tür şekilde yapanlar ciltlerine zarar verebilir. Elma sirkesi içinde amino asitler ve alfa asitler vardır, bu maddeler cilt gözeneklerindeki yağ tıkanıklarını, kirlerini ve cilt üzerindeki ölü tabakayı cilde zarar vermeden temizlenmesini sağlar. Ayrıca içerisinde A, C, E, P, B2 ve B6 vitaminleri sayesinde cilt hücrelerini yenileyerek cildin kendi kendini daha iyi onarmasını sağlar ve yumuşak, lekesiz bir cilde sahip olmanızı sağlar.

İçine Katıcak İkinci Diğer Malzeme Toz Şeker.

Evimizde hazırladığımız tüm peeling işlemlerinde toz şekeri kullanırız, toz şeker içerdiği doğal gliserin sayesinde cildi nemli tutarak cildin nem kazanmasını sağlar. Toz şeker ciltteki tıkanmış gözenekleri açar ve büyümüş gözeneklerin küçülmesini sağlar.

Üçüncü Katıcak malzememiz ise Bal

Balın şifalı bir besin olduğu  yıllardan beri bilinir, çoğu uzman tariflerinde sivilce ve leke tedavisinde bal kullanılmaktadır. Cilt yüzeyindeki kızarıklıkları alan bal, aynı zamanda cildi nemlendirir ve yaşlılık lekelerinizin de ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Dördüncü Katılacak olan Malzeme Ilık Yeşil Çay

Yeşil çayın yüksek antioksidan içerdiği genelde çoğu kişi tarafından bilinir, içerisindeki yüksek miktardaki antioksidanlar cilt derisinde serbest radikal dediğimiz yaşlanmayı hızlandıran zararlı maddeleri temizler. Yeşil çayın etkisiyle yüzümüzü gereksiz bakterilerden arındırabiliyoruz. Balda olduğu gibi yeşil çayın da yaşlılık izlerini önleme özelliği vardır.

Maskenin Yapılış Tarifi

Orta büyüklükte porselen olması daha iyidir ya da cam bir saklama kabına, bir çorba kaşığı ile elma sirkesi koyun ve ek olarak iki çorba kaşığı kadar da ılık yeşil çayımızın suyundan ilave edin. Karışımı hazırlarken unutulmamalıdır ki, eklenilen yeşil çay, sirkenin hep iki katı olmalıdır. Eğer cildiniz hassas ve kolay etkileniyorsa bir kaşık daha yeşil çay ilave edebilirsiniz. Maskeye yoğunluk katabilmesi için 4 çorba kaşığı ile toz şeker katın ve iyice bu karışımı karıştın. Karışımınıza bir çorba kaşığı da bal ekleyerek karıştırmaya devam edin. Karıştırma işlemi bittikten sonra cam bir kavanoza koyarak buzdolabında 1 saat muhafaza edin, daha sonra haftada en fazla 2-3 defa önceden temizlediğiniz cilde sürebilirsiniz.

Maske Uygulamasını Şu Şekilde Yapın

Hazırladığınız maskeyi cildinize sürmeden önce cildinizi ılık su ile temizleyip, cildiniz kuruduktan sonra maskeyi bir pamuk yardımıyla yüzünüze çok ince bir tabaka halinde sürün. Daha sonra temiz bir parmağınızla cildinize hafif dairesel hareketlerle cildinize masaj yapın. Cildinizin hafifçe maskeyi emmesini sağlayın. Bu işlemi tam 5 dakika boyunca yapın ve masaj yapma işlemini bitirin. Daha fazla masaj yapmayın. Çünkü fazla masaj yapmak cildin tahriş olmasına sebep olabilir.

Cildinizi Bu Tonik İle Temizleme Yapabilirsiniz.

Malzemeler;

  • Cam kavanoz
  • Yeşil Çay 10 çorba kaşığı
  • Zeytinyağı 1 çorba kaşığı
  • Limon suyu birkaç damla
  • Elma Sirkesi 5 çorba kaşığı
  • Çay ağacı yağı  (isteğe bağlı olarak katabilirsiniz) bir kaç damla

Hazırlanışı;

Bu malzemeleri kavanozun içine katarak iyice karıştırın ve toniği hazır hale getirin. Günde 1 kere  gece yatmadan cildinize uygulayın. Karışımı  buzdolabında muhafaza edin.

Açıklama;

Hazırlayıp yapacağınız bu maske yüzünüzde 10 dakika süre boyunca kalsın ve haftada 3-4 kere kullanırsanız cildinizdeki farkı gözlerinize görebilirsiniz. Bu maskeyi uyguladıktan sonra sizlere vermiş olduğumuz tonik tarifi ilede cildinizi desteklerseniz güzel ve temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.